Quantcast
Paweł Łoziński: Director and filmmaker (born: 1965) | Biography
peoplepill id: pawel-lozinski
P�
1 views today
1 views this week
Paweł Łoziński
Director and filmmaker

Paweł Łoziński

Paweł Łoziński
The basics

Quick Facts

Intro Director and filmmaker
Is Film director
From Poland
Field Film, TV, Stage & Radio
Gender male
Birth 4 December 1965, Warsaw, Masovian Voivodeship, Poland
Age 57 years
Star sign Sagittarius
Family
Father: Marcel Łoziński
Siblings: Mikołaj Łoziński Tomasz Łoziński
Education
National Film School in Łódź
The details (from wikipedia)

Biography

Paweł Łoziński (ur. 4 grudnia 1965 w Warszawie) – polski reżyser filmów dokumentalnych.

Życiorys

Urodził się w rodzinie pochodzenia żydowskiego. Wnuk działaczy komunistycznych Romana Korneckiego i Eugenii Łozińskiej, syn reżysera-dokumentalisty Marcela Łozińskiego.

W 1992 ukończył studia na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Przygodę z filmem rozpoczął od asystowania ojcu, Marcelowi Łozińskiemu. Był także asystentem Krzysztofa Kieślowskiego przy filmie Trzy kolory. Biały (1993). W oparciu o pomysł Kieślowskiego zrealizował polski odcinek serii Sto lat kina. W 1996 roku za swą telewizyjną fabułę Kratka, z Jerzym Kamasem, otrzymał nagrodę za debiut na festiwalu w Gdyni. Wiele nagród na międzynarodowych festiwalach otrzymał film Miejsce urodzenia (1992), o podróży pisarza Henryka Grynberga w poszukiwaniu śladów zamordowanego w czasie okupacji ojca. Nie mniejsze uznanie – jako propozycja „dokumentu codzienności” – zdobyły filmy Taka historia i Siostry, nagrodzone Złotym Lajkonikiem na krakowskim Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych.

Przypisy

Linki zewnętrzne

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 20 Aug 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Search trend
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Paweł Łoziński

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes