Quantcast
Thierry Giet: Belgian politician (1958-) | Biography
peoplepill id: thierry-giet
TG
1 views today
1 views this week
Thierry Giet
Belgian politician

Thierry Giet

Thierry Giet
The basics

Quick Facts

Intro Belgian politician
Is Politician Judge
From Belgium
Field Law Politics
Gender male
Birth 21 July 1958, Seraing, Liège, Wallonia, Belgium
Age 65 years
Politics Socialist Party
Thierry Giet
The details (from wikipedia)

Biography

Thierry Giet (ur. 21 lipca 1958 w Ougrée) – belgijski i waloński polityk, prawnik oraz samorządowiec, parlamentarzysta, działacz Partii Socjalistycznej i p.o. jej przewodniczącego (2011–2013), członek Sądu Konstytucyjnego.

Życiorys

Absolwent prawa na Université de Liège, po studiach podjął praktykę adwokacką. Zaangażował się w działalność polityczną w ramach walońskiej Partii Socjalistycznej. W latach 1983–2013 był radnym miejskim w Sprimont, w 2013 wchodził w skład zarządu tej miejscowości. W 1995 po raz pierwszy uzyskał mandat posła do Izby Reprezentantów. W niższej izbie federalnego parlamentu zasiadał do 2013, był przewodniczącym frakcji deputowanych walońskich socjalistów. Gdy w 2011 Elio Di Rupo objął urząd premiera, Thierry Giet został pełniącym obowiązki przewodniczącego Partii Socjalistycznej. Z wszelkich funkcji politycznych zrezygnował w 2013 w związku z powołaniem w skład Sądu Konstytucyjnego.

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Search trend
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Thierry Giet

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes